2018 February 20 - سه شنبه 01 اسفند 1396

بیداری اسلامی در منطقه
کد خبر: ١٦٣٨٢٠ تاریخ انتشار: ١٨ شهریور ١٣٩٥ - ٠٠:٢٠ تعداد بازدید: 741
بیداری اسلامی » جهان اسلام » اخبار بیداری اسلامی
چرا قیام های منطقه اسلامی اند ؟
بیداری اسلامی در منطقه

ملتهای مسلمان عدالت را میخواهند , آزادی را میخواهند , مردم‌سالاری را میخواهند , اعتنای به هویت انسانها را میخواهند ؛ اینها را در اسلام می‌بینند، نه در مکاتب دیگر؛ چون مکاتب دیگر امتحان‌داده و شکست‌خورده‌اند.

چراقیام های منطقه اسلامی اند؟

ملتهای مسلمان عدالت را میخواهند , آزادی را میخواهند ,  مردم‌سالاری را میخواهند , اعتنای به هویت انسانها را میخواهند ؛ اینها را در اسلام می‌بینند، نه در مکاتب دیگر؛ چون مکاتب دیگر امتحان‌داده و شکست‌خورده‌اند.

 بدون مبنای فکری هم که نمیشود به این اهداف بلند دست پیدا کرد. آن مبنای فکری بر حسب ایمان و اعتقاد ملتهای منطقه عبارت است از اسلام و بیداری اسلامی.

 

دشمنان از کلمه‌ی «بیداری اسلامی» میترسند؛ سعی میکنند عنوان «بیداری اسلامی» برای این حرکت عظیم به کار نرود.

چرا؟ چون وقتی اسلام در قواره‌ی واقعی خود بروز و ظهور پیدا میکند , تن اینها میلرزد.
اینها از اسلامِ برده‌ی دلار نمیترسند ؛ از اسلامِ غرق در فساد و اشرافیگری نمیترسند؛ از اسم اسلامی که امتداد و انتهائی در عمل و در توده‌ی مردم نداشته باشد، نمیترسند؛ اما از اسلام عمل , اسلام اقدام , اسلام توده‌ی مردم , اسلام توکل به خدا ,  اسلام حسن ظن به وعد الهی که فرمود: «و لینصرنّ الله من ینصره»، میترسند. وقتی اسم این اسلام می‌آید , نشانی از این اسلام پیدا میشود, مستکبرین عالم به خودشان میلرزند , لذا نمیخواهند عنوانِ بیداری اسلامی باشد.
 ولی ما معتقدیم نخیر, این یک بیداری اسلامی است , بیداری حقیقی است و به این آسانی‌ها هم دشمنان نمیتوانند آن را از راه خودش منحرف کنند.
 
 
 

انقلاب‌های منطقه بر چه اصولی متکی است؟

 
1) احیاء و تجدید عزت و کرامت ملی که در طول زمان با دیکتاتوری حاکمان فاسد و با سلطه‌ی سیاسی آمریکا و غرب , در هم شکسته و پایمال شده است.

2)
برافراشتن پرچم اسلام که عقیده‌ی عمیق و دلبستگی دیرین مردم است و برخورداری از امنیت روانی و عدالت و پیشرفت و شکوفائی‌ای که جز در سایه‌ی شریعت اسلامی به دست نخواهد آمد.

3) ایستادگی در برابر نفوذ و سلطه‌ی آمریکا و اروپا که در طول دو قرن بیشترین لطمه و خسارت و تحقیر را بر مردم این کشورها وارد آورده‌اند.

4) مبارزه با رژیم غاصب و دولت جعلی صهیونیست که استعمار چون خنجری در پهلوی کشورهای منطقه فرو برده و وسیله‌ای برای ادامه‌ی سلطه‌ی اهریمنی خود ساخته و ملتی را از سرزمین تاریخی خود بیرون رانده است
 
 
 
راهبرد دشمن در برابر بیداری اسلامی چیست؟


امروز مهمترین دستاویز دشمن برای مقابله‌ی با بیداری اسلامی , ایجاد اختلاف است.
 مسلمان را در مقابل مسلمان قرار دادن , مسلمان را به دست مسلمان از بین بردن , اینها را به هم مشغول کردن ؛ چه چیزی بهتر از این برای دشمنان استقلال اسلامی که مسلمانان را به هم مشغول کنند؟
 
غربیها و آمریکا  بعد از آنکه عوامل خود را در این کشورها از دست دادند ,  دو ترفند را در پیش گرفتند:
یکی فرصت‌طلبی، یکی شبیه‌سازی.

فرصت‌طلبی‌شان این بود که خواستند این انقلابها را مصادره کنند؛ یعنی سر مردم را کلاه بگذارند , با آنها اظهار همراهی کنند , افراد طرفدار خودشان را سر کار بیاورند. آنها در این کار شکست خوردند.

 دوم ,  شبیه‌سازی بود. شبیه‌سازی یعنی شبیه آنچه را که در مصر و در تونس و در لیبی و در بعضی از کشورهای دیگر اتفاق افتاده است , مثلاً بتوانند در ایران - ایرانِ مردم‌سالاری دینی , ایرانِ ملت - پیاده کنند! عواملشان در داخل کشور,  مردمان ضعیف , فرومایه , حقیقتاً دستخوش هوی‌های نفسانی , سعی کردند شاید بتوانند این کار را بکنند. خواستند در اینجا حرکتِ شکست‌خورده , حرکت کاریکاتوریِ مضحک به وجود بیاورند؛ اما خب , ملت ایران توی دهنشان زد.
 
نقش خواص در هدایت جریان بیداری اسلامی چیست؟

ایجاد  یک جریان فکری در جامعه , به دست خواص جوامع است ؛ اندیشمندان , اساتید دانشگاه , فرزانگان و نخبگان علمی در هر کشوری میتوانند سررشته‌دار حرکت مردم شوند ؛ البته به شرط اخلاص , به شرط شجاعت , به شرط نترسیدن از دشمنان .

 آنها هستند که میتوانند فکر ملتها را به یک سمتی هدایت کنند که مایه‌ی نجات ملتها شود؛ همچنان که خدای نخواسته میتوانند به سمتی ببرند که مایه‌ی بدبختی و اسارت و تیره‌روزی ملتها شود.


khamenei.ir

 


مطالب مرتبط:
شکل گیری بیداری اسلامی


Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

پربازدیدترین ها
پربحث ترین ها
آخرین مطالب
صفحه اصلی | تماس با ما | آرشیو | جستجو | پیوندها | گالری تصاویر | لیست نظرات | درباره ما | RSS | نسخه موبایل
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه